آلودگی زیست محیطی شرکت های خودروسازی

آلودگی زیست محیطی شرکت های خودروسازی
| 307 بار دیده شده | تاریخ انتشار: ۱۴۰۰-۰۳-۲۹ |

قدمت صنایع خودروسازی در ایران به بیش از نیم قرن پیش بازمی گردد و می توان گفت این شرکت ها از قدیمی ترین واحدهای تولیدی می باشند. خودرو لندرور برای اولین بار در ایران در سال 1336 تولید شد و بعد از ان شرکت های خودروسازی دیگر در کشور ایجاد شده و کار خود را آغاز کردند. شرکت های بزرگی که توانستند بیشترین تولید خودرو در داخل کشور را به خود اختصاص دهند از جمله این شرکت ها می توان به ایران خودرو و سایپا اشاره نمود.

با بزرگتر شدن این کارخانه ها و افزایش میزان فعالیت در شهرک های صنعتی، خدماتی مانند ریخته گری ، پرسکاری ، رنگ ، قطعه سازی ، تزریق پلاستیک و... کار خود را اغاز کردند. . به همین دلیل این شرکت ها آلودگی زیست محیطی وسیعی را از فعالیت های خود و زیر بخش ها ایجاد کردند.

1-   آلودگی آب : این آلودگی در زمینه آب و پساب که در اثر فعالیت در زمینه رنگ و همینطور پساب انسانی می باشد ایجاد شد. به دلیل بالا بودن تعداد افرادی که در این واحد ها فعالیت دارند می توان گفت بخش مهمی از آلودگی ها در زمینه آب را ایجاد می کنند.

2-   آلودگی هوا : از جمله فعالیت های دیگری که در این بخش انجام می شود، ریخته گری ، سوختن روغن ها ،گازهای آلاینده ناشی از احتراق مشعل ها و ... می باشد که آلودگی در زمینه هوا را ایجاد می کنند . همچنین عدم وجود یا کارایی نامناسب فیلتراسیون جهت حذف ویا کاهش آلایندگی در سالن های ذوب و به علاوه ناکارآمدی فیلتراسیون سالن های رنگ جهت جلوگیری ازانتشار بو و ذرات رنگ از جمله کارهایی می باشد که باعث ایجاد آلودگی زیست محیطی است.

برای کاهش میزان آلودگی در زمینه آب ، هوا و خاک باید فعالیت هایی توسط سازمان حفاظت از محیط زیست انجام شود. این فعالیت ها توسط آزمایشگاه معتمد محیط زیست مورد سنجش و آنالیز قرار میگیرند. با توجه به رشد در زمینه صنعت مشکلات در زمینه آلودگی های زیست محیطی بسیار بیشتر شده است بنابراین برای رفع این مشکلات سنجش انجام شده و راه حل برای رفع آن به صنایع اطلاع داده می شود.

مقاله های مرتبط آلودگی زیست محیطی شرکت های خودروسازی

معرفی دستگاه انکوباتور

معرفی دستگاه انکوباتور

دستگاه های انکوباتور طیف گسترده ای از کاربردها را در مناطق مختلف از جمله کشت سلولی ، مطالعات دارویی ، مطالعات خون شناسی و مطالعات بیوشیمیایی دارند. از این دستگاه برای رشد دادن و پرورش دادن نمونه های زنده مانند سلول ها و میکروب ها استفاده می شود. دستگاه انکوباتور بر این اساس استوار است که میکروارگانیسم ها برای رشد و نمو خود به مجموعه خاصی از پارامترها نیاز دارند.

بررسی نقش و جایگاه آزمایشگاه های معتمد محیط زیست در پایش آلودگی ها

بررسی نقش و جایگاه آزمایشگاه های معتمد محیط زیست در پایش آلودگی ها

محیط زیست در واقع بر زندگی افراد و گونه ها تاثیر میگذارد و از آن تاثیر می پذیرد، که با توجه به بر هم کنش های میان انسان و طبیعت از دیدگاه  بشر توصیف می شود. در این مقاله بررسی نقش و جایگاه آزمایشگاه های معتمد محیط زیست تهران در پایش آلودگی ها و راه حل های موثر برای کاهش موانع و چالش ها را بیان می کنم.

انتخاب صحیح فناوری کاهش NOx در نیروگاهها و سیستمهای احتراق سوختهای فسیلی

انتخاب صحیح فناوری کاهش NOx در نیروگاهها و سیستمهای احتراق سوختهای فسیلی

بر اساس استانداردهای سازمان حفاظت محیط زیست کشور محدودیت غلظت NOx برای منابع آلاينده هوا و منابع احتراقی از جمله نیروگاهها تدوین شده است که برای سوخت گازی( درجه اول 300 درجه دوم 400 ) و برای سوخت های مازوت ( در جه اول 200 و درجه دوم 250 ) و برای سوخت گازوئیل ( درجه اول 200 و درجه دوم 300 ) ppm می باشد

12 روش برای محافظت از محیط زیست
نظرات شما درباره آلودگی زیست محیطی شرکت های خودروسازی
امتیاز: