آلودگی زیست محیطی شرکت های خودروسازی

آلودگی زیست محیطی شرکت های خودروسازی
| 849 بار دیده شده | تاریخ انتشار: ۱۴۰۰-۰۳-۲۹ |

قدمت صنایع خودروسازی در ایران به بیش از نیم قرن پیش بازمی گردد و می توان گفت این شرکت ها از قدیمی ترین واحدهای تولیدی می باشند. خودرو لندرور برای اولین بار در ایران در سال 1336 تولید شد و بعد از ان شرکت های خودروسازی دیگر در کشور ایجاد شده و کار خود را آغاز کردند. شرکت های بزرگی که توانستند بیشترین تولید خودرو در داخل کشور را به خود اختصاص دهند از جمله این شرکت ها می توان به ایران خودرو و سایپا اشاره نمود.

آلودگی زیست محیطی شرکت های خودروسازی

 

کارخانجات خودروسازی چگونه محیط زیست را آلوده می کنند؟

با بزرگتر شدن این کارخانه ها و افزایش میزان فعالیت در شهرک های صنعتی، خدماتی مانند ریخته گری، پرسکاری، رنگ، قطعه سازی، تزریق پلاستیک و... کار خود را اغاز کردند. به همین دلیل این شرکت ها آلودگی زیست محیطی وسیعی را از فعالیت های خود و زیر بخش ها ایجاد کردند.

آلودگی زیست محیطی خودروسازی

 

تاثیر فعالیت کارخانجات خودروساز بروی آلودگی آب 

این آلودگی در زمینه آب و پساب که در اثر فعالیت در زمینه رنگ و همین طور پساب انسانی می باشد، ایجاد شده اند. به دلیل بالا بودن تعداد افرادی که در این واحد ها فعالیت دارند می توان گفت بخش مهمی از آلودگی ها در زمینه آب را ایجاد می کنند.

آلودگی آب خودروسازان

 

آلودگی هوا از دیگر فعالیت‌های کارخانجات خودرو  

 از جمله فعالیت های دیگری که در این بخش انجام می شود شامل ریخته گری، سوختن روغن ها، گازهای آلاینده ناشی از احتراق مشعل ها و ... می باشد که آلودگی در زمینه هوا را ایجاد می کنند. همچنین عدم وجود یا کارایی نامناسب فیلتراسیون جهت حذف ویا کاهش آلایندگی در سالن های ذوب و به علاوه ناکارآمدی فیلتراسیون سالن های رنگ جهت جلوگیری ازانتشار بو و ذرات رنگ از جمله کارهایی می باشد که باعث ایجاد آلودگی زیست محیطی است.

برای کاهش میزان آلودگی در زمینه آب ، هوا و خاک باید فعالیت هایی توسط سازمان حفاظت از محیط زیست انجام شود. این فعالیت ها توسط آزمایشگاه معتمد محیط زیست مورد سنجش و آنالیز قرار میگیرند. با توجه به رشد در زمینه صنعت مشکلات در زمینه آلودگی های زیست محیطی بسیار بیشتر شده است بنابراین برای رفع این مشکلات سنجش انجام شده و راه حل برای رفع آن به صنایع اطلاع داده می شود.

مقاله های مرتبط آلودگی زیست محیطی شرکت های خودروسازی

بررسی نقش و جایگاه آزمایشگاه های معتمد محیط زیست در پایش آلودگی ها
بررسی نقش و جایگاه آزمایشگاه های معتمد محیط زیست در پایش آلودگی ها

محیط زیست در واقع بر زندگی افراد و گونه ها تاثیر میگذارد و از آن تاثیر می پذیرد، که با توجه به بر هم کنش های میان انسان و طبیعت از دیدگاه  بشر توصیف می شود. در این مقاله بررسی نقش و جایگاه آزمایشگاه های معتمد محیط زیست تهران در پایش آلودگی ها و راه حل های موثر برای کاهش موانع و چالش ها را بیان می کنم.

12 روش برای محافظت از محیط زیست
12 روش برای محافظت از محیط زیست

متأسفانه انسانها در طول سالهای گذشته مهمانداران خیلی خوبی در زمین نبوده اند. برای محافظت از محیط زیست و حفظ کره زمین برای فرزندان و نسل های آینده ، همه ما باید گام های فعالانه ای در جهت پاک کردن عادات زندگی برداریم.

بررسی فاضلاب صنایع مختلف
بررسی فاضلاب صنایع مختلف

این فاضلابها از نظر شکل ظاهری شفاف بوده و بدون هیچگونه رنگ و طعم هستند ولی به دلیل بالا بودن مقدار املاح محلول در آن قابل استفاده مجدد نبوده و یا جهت تخلیه به محیط‌زیست مناسب نیستند. فاضلابهای لجنی شامل کلیه مواد معلق و رسوبات موجود در درین زلال‌سازهای بخش تصفیه مقدماتی آب و شستشوی معکوس فیلترهای فیزیکی هستند.

مواد زائد (سرباره) درصنعت فولاد
نظرات شما درباره آلودگی زیست محیطی شرکت های خودروسازی
امتیاز: