12 روش برای محافظت از محیط زیست

12 روش برای محافظت از محیط زیست
| 219 بار دیده شده | تاریخ انتشار: ۱۴۰۰-۰۳-۲۹ |


اعم از گاز ، غذا ، لباس ، اتومبیل ، مبلمان ، آب ، اسباب بازی ، وسایل الکترونیکی ، دستگیره یا کالاهای دیگر ، همه ما مصرف کننده هستیم. نکته اصلی این نیست که مصرف را متوقف کنیم ، بلکه باید مراقب عادات مصرفی خود و چگونگی تأثیر هر خرید یا اقدام بر اکوسیستم باشیم.

خبر خوب این است که معمولاً راه های سازگارتر با محیط زیست خیلی سخت ، گران و ناخوشایند نیست. حتی می تواند یک چالش سرگرم کننده باشد که در بین خانواده یا همکارانتان اجرا کنید. و اگرچه ممکن است تغییرات کوچک در سطح فردی پیش پا افتاده باشد ، اما فقط فکر کنید که اگر همه حتی چند مورد از رفتارهای زیر را اعمال کنند ، چقدر در تمیز تر شدن سیاره کمک خواهد شد.
بنابراین در اینجا 12 راهی وجود دارد که می توانید از امروز برای محافظت از محیط زیست شروع کنید:

1- مصرف کمتر : مهار مصرف می تواند تأثیر زیادی بر محیط زیست بگذارد. کاهش ، استفاده مجدد و بازیافت بسیار مورد توجه قرار می گیرند .
حضور در مراسم ها ، کالاهای ارزان قیمت ، اسباب بازی های جدید کودکان یا جدیدترین اسباب بازی هایی که نوید می دهند زندگی شما را بهتر می کنند، هیچ یک از این موارد ضروری نیست. و تقریباً همیشه یا در سطل آشغال به پایان می رسند یا در پشت کمد فراموش می شوند. دفعه دیگر که وسوسه خرید یا قبول کالای غیر ضروری شد ، به این فکر کنید که آیا این واقعا زندگی شما را بهبود می بخشد یا خیر. اگر نه ، فقط گفتن "نه ، متشکرم!" اشکالی ندارد.

2- کمپوست: روش دیگری که بسیار مورد توجه قرار نمی گیرد اما دارای پیامدهای مهم زیست محیطی است "پوسیدگی" است. بگذارید مواد غذایی و زباله های حیاط شما به جای ارسال به محل دفن زباله ، به طور طبیعی در خاک پوسیده شود. به عبارت دیگر: کمپوست.
کمپوست زباله های مواد غذایی و زباله های حیاط شما است که خاصیت های زیادی برای محیط زیست دارد و خاک غنی و رایگان برای استفاده در باغ شما تولید می کند. اکنون برخی از شهرها زباله های آلی را در کنار سطل آشغال و بازیافت منظم جمع می کنند. اگر منطقه شما این سرویس را ارائه نمی دهد ، جای نگرانی نیست - می توانید یک انبوه کمپوست با نگهداری کم در حیاط خانه خود راه اندازی کنید.

3- مجدد از لوازم یکبار مصرف استفاده کنید: به این فکر کنید که روزانه چند نفر می بینید که از لیوان های یکبار مصرف یا بطری های یکبار مصرف نوشیدنی می نوشند ، از نی نی های یکبار مصرف جرعه می کشند ، کیسه های مواد غذایی یکبار مصرف حمل می کنند ، از بشقاب ها یا ظروف یکبار مصرف غذا می خورند و از ظروف یکبار مصرف استفاده می کنند. همه آن پلاستیک های یکبار مصرف باید به جایی بروند و این اثر مخربی بر روی خاک ، اقیانوس ها و زندگی دریایی ما داشت.

4- تبدیل زباله به گنج : با استفاده از بالا بردن سطح مدارس ، با وسایل بی فایده یا ناخواسته خود خلاقیت به خرج دهید و زباله را به گنج تبدیل کنید. ایجاد چیزهای جدید مانند کارهای هنری ، اسباب بازی ها یا جواهرات هم رضایت بخش است و هم یکی از بهترین راه ها برای محافظت از محیط زیست. نه تنها موارد را از سطل زباله دور نگه می دارد ، بلکه می تواند از خرید اقلام جدید که برای تولید به منابع زیادی نیاز دارند جلوگیری کند. کودکان عاشق ساختن چیزهایی هستند. بنابراین به جای رفتن به فروشگاه صنایع دستی ، ابتدا سطل آشغال خود را بررسی کنید و اجازه دهید تصورات آنها به اوج خود برسد!

5- به درستی بازیافت کنید: اگر نمی توانید آن را رد کنید… و نمی توانید در پوسیدن آنها کمک کنید و نمی توانید آن را کاهش دهید… و نمی توانید آن را بالا ببرید یا دوباره استفاده کنید… پس وقت آن است که به بازیافت مجدد روی بیاورید. به خودتان آموزش دهید که چه چیزی در سطل های زباله در خانه قابل بازیافت است. همچنین می توانید به راحتی از چگونگی بازیافت وسایل خاص مانند وسایل الکترونیکی ، باتری و لوازم خانگی مطلع شوید. برای یافتن سایت های تخلیه با شهرداری محلی خود مشورت کنید و سعی کنید وسایل خود را به مکان های دفع مناسب برسانید.

6- دست دوم خرید کنید : آیا می دانید بیش از 700 گالن آب طول می کشد تا پنبه کافی تولید شود تا فقط یک تی شرت ساده درست شود؟
به جای اینکه برای خرید لباس جدید به مرکز خرید بروید ، در جستجوی خرید در فروشگاه های اقتصادی یا فروشگاه لباس با دوستان خود باشید. شما می توانید بدون اتلاف منابع ارزشمند مورد نیاز برای تولید لباس های جدید ، به محیط زیست کمک کنید. خرید دست دوم نیز برای بسیاری از دسته های دیگر کالاهای مصرفی اعمال می شود: بازی ها و اسباب بازی های کودکان ، کفش ها ، لوازم خانگی ، مبلمان ، اتومبیل و سایر موارد.

7-محلی بخرید : در حالی که ما در مورد موضوع خرید هستیم ، مهم است که به مسیری که کالاهای شما برای رفتن به شما طی می کنند نیز فکر کنیم. تمام آن بسته بندی ها ، همراه با سوخت مورد نیاز برای تحویل ، واقعاً لطمه ای به محیط می زند. در عوض ، از بازار کشاورزان محلی خود برای تهیه غذای تازه و بدون بسته استفاده کنید. از هنرمندان ، سازندگان لباس و خرده فروشان محلی خرید کنید.

8- از مواد شیمیایی کمتری استفاده کنید: آیا می خواهید از محیط زیست محافظت کنید؟ از مواد شیمیایی مضر کمتری استفاده کنید و در مسیر درست قرار خواهید گرفت. اطمینان از تأثیرات منفی طولانی مدت شیمیایی چه بر روی بدن و چه در کره زمین دشوار است ، بنابراین بهتر است در صورت امکان از مصرف آنها خودداری کنید. مراقبت از چمن و باغ بدون مواد شیمیایی را انتخاب کنید. اقلام زیبایی و بهداشتی کاملاً طبیعی پاک کننده های طبیعی خانگی؛ و غذای ارگانیک. زمین از شما تشکر خواهد کرد!

9- پیاده روی ، دوچرخه سواری یا کارپول : یک وسیله نقلیه مسافربری معمولی سالانه حدود 4.6 تن دی اکسید کربن منتشر می کند. برای سفرهای کوتاه ، پیاده روی یا دوچرخه سواری را امتحان کنید. بدون اینکه قدم در ورزشگاه بگذارید ، یک دوز سالم نیز در آن خواهید دید. اگر سفر با پای پیاده یا دو چرخ امکان پذیر نیست ، سعی کنید یک دوست ، همسایه یا همکار خود را به یک مقصد برسانید. و اگر همه راه های دیگر به شکست منجر شد و شما نیاز به رانندگی با اتومبیل خود دارید ، در صرفه جویی در وقت و مایل های پیموده شده ، کارها را در کارآمدترین مسیر قرار دهید.

10- از آب کمتری استفاده کنید: صرفه جویی در مصرف آب در خانه یکی از آسان ترین راه ها برای محافظت از محیط زیست است. به تمام دفعات مصرف آب چه در خانه و چه در خارج از خانه خود فکر کنید. پس از آن ، تنظیمات را تا آنجا که می توانید انجام دهید. مثلا:

1.در حین مسواک زدن شیر را خاموش کنید.
2.شیرهای شیر آب را درست کنید.
3.با استفاده از آب پاش هایی که رواناب را کاهش می دهند و نصب توالت های کم جریان و سر دوش های کارآمد ، استفاده از آب خود را با استفاده از آبگرمکن کارآمدتر کنید.
4.آب باران را برای آبیاری گیاهان جمع آوری و استفاده کنید.
5.دوش خود را چند دقیقه کوتاه کنید یا اگر در آن روز واقعاً نیازی به دوش ندارید ، از آن صرف نظر کنید.
6.ماشین ظرفشویی یا ماشین لباسشویی خود را فقط وقتی پر است استفاده کنید.

اینها فقط اصول اولیه است - در مورد صرفه جویی در مصرف آب می توانید واقعاً خلاق باشید.

11- از قدرت خرید خود برای همیشه استفاده کنید : نکته مثبت در مورد مصرف کننده بودن این است که ما قدرت انتخاب داریم که دلارهای بدست آمده خود را کجا خرج کنیم. به پول خود به عنوان صدای خود و رأی خود به یک سیاره پاک تر فکر کنید. آن را عاقلانه خرج کالاها ، خدمات و تجربیاتی کنید که اثر کربن کمتری دارند. با شرکتهایی که از تلاشهای پایداری پشتیبانی می کنند ، از منابع انرژی تجدیدپذیر استفاده می کنند و هنگامی که صحبت از حفاظت از محیط زیست می شود پیاده روی کنید ، تجارت را انتخاب کنید.

12- برق را حفظ کنید : همانطور که حدس می زنید ، ما کاملاً به این روش حفاظت از محیط زیست علاقه داریم! هر زمان می توانید از برق کمتری استفاده کنید ، این یک پیروزی برای کره زمین است. برخی از این روش های سریع را برای صرفه جویی در انرژی در اطراف خانه خود امتحان کنید:

 • 1.لامپ های رشته ای را برای CFL یا LED های با مصرف انرژی بیشتر تجارت کنید. از نوارهای برق هوشمند استفاده کنید که در صورت استفاده نکردن ، الکترونیک را خاموش می کند. (یا در صورت عدم استفاده از وسایل ، به راحتی سیم های برق را از دیوار جدا کنید.)
  2.از ترموستات قابل برنامه ریزی یا هوشمند استفاده کنید. سیستم گرمایش ، تهویه و تهویه هوا (HVAC) خود را حفظ کنید.
  3.وقتی زمان خرید لوازم خانگی جدید است ، یک مدل دارای مجوز Energy Star را انتخاب کنید.
  4.نشت هوا را در اطراف درها و پنجره ها ببندید.
  5.اطمینان حاصل کنید که خانه شما به میزان مناسب مقاومت در برابر حرارت ("مقدار R") برای محل زندگی شما عایق بندی شده است.
  7.برای گردش هوای گرم در زمستان و هوای سرد در تابستان از پنکه های سقفی استفاده کنید.

آزمایشگاه محیط زیست برای کمک به کمک شدن میزان آلودگی ها و همینطور معرفی راهی برای کنترل آن، میزان آلاینده ها در صنایع ، کارخانه ها ، پالایشگاه ها، نیروگاه ها و ... را می سنجد.

مقاله های مرتبط 12 روش برای محافظت از محیط زیست

آلودگی زیست محیطی شرکت های خودروسازی

آلودگی زیست محیطی شرکت های خودروسازی

قدمت صنایع خودروسازی در ایران به بیش از نیم قرن پیش بازمی گردد و می توان گفت این شرکت ها از قدیمی ترین واحدهای تولیدی می باشند. خودرو لندرور برای اولین بار در ایران در سال 1336 تولید شد و بعد از ان شرکت های خودروسازی دیگر در کشور ایجاد شده و کار خود را آغاز کردند. شرکت های بزرگی که توانستند بیشترین تولید خودرو ...

مواد زائد (سرباره) درصنعت فولاد

مواد زائد (سرباره) درصنعت فولاد

سرباره يك محصول فرعي اجتناب ناپذير در توليد  اغلب فلزات است . خارج سازي سرباره از محيط كارخانه و دفن آن حتي هزينه زيادي به اين صنعت تحميل ميكند . از طرف ديگر سرباره ها بسته به روش توليد حاوي عناصر فلزي و تركيبات مختلف ميباشند . به دليل استفاده از دمش اکسیژن در كوره قوس الكتريكي و مصرف آهن اسفنجي ، سرباره نيز شامل درصد زيادي آهن ميباشد

اندازه گیری آلاینده های زیست محیطی

اندازه گیری آلاینده های زیست محیطی

با توجه به ماده 61 برنامه توسعه مبنی بر اینکه کلیه واحدهای تولیدی باید بر اساس دستورالعمل سازمان حفاظت از محیط زیست نسبت به نمونه برداری و اندازه گیری آلاینده های محیط زیست و تخریب های خود اقدام و نتیجه را به سازمان مذکور ارائه دهند ( طرح خوداظهاری) نیاز به اندازه گیری آلاینده های زیست محیطی امری لازم و ضروری بوده ...

معرفی دستگاه انکوباتور
نظرات شما درباره 12 روش برای محافظت از محیط زیست
امتیاز: