12 روش برای محافظت از محیط زیست

12 روش برای محافظت از محیط زیست
star for rating star for rating star for rating star for rating star for rating (4 نفر) | 10282 بار دیده شده | تاریخ انتشار: ۱۴۰۰-۰۳-۲۹ |

چگونه محیط زیست را پاکیزه نگه داریم

اعم از گاز ، غذا ، لباس ، اتومبیل ، مبلمان ، آب ، اسباب بازی ، وسایل الکترونیکی ، دستگیره یا کالاهای دیگر ، همه ما مصرف کننده هستیم. نکته اصلی این نیست که مصرف را متوقف کنیم ، بلکه باید مراقب عادات مصرفی خود و چگونگی تأثیر هر خرید یا اقدام بر اکوسیستم باشیم.

خبر خوب این است که معمولاً راه های سازگارتر با محیط زیست خیلی سخت ، گران و ناخوشایند نیست. حتی می تواند یک چالش سرگرم کننده باشد که در بین خانواده یا همکارانتان اجرا کنید. و اگرچه ممکن است تغییرات کوچک در سطح فردی پیش پا افتاده باشد ، اما فقط فکر کنید که اگر همه حتی چند مورد از رفتارهای زیر را اعمال کنند ، چقدر در تمیز تر شدن سیاره کمک خواهد شد.

در این مقاله قصد داریم  شما را با راه‌ های حفاظت از محیط زیست آشنا کنیم، پس از امروز شروع کنید:

 12 راه‌حل برای محافظت از محیط زیست

 

1- حفظ محیط زیست با مصرف کمتر:

مهار مصرف می تواند تأثیر زیادی بر محیط زیست بگذارد. کاهش، استفاده مجدد و بازیافت بسیار مورد توجه قرار می گیرند .
حضور در مراسم ها، کالاهای ارزان قیمت ، اسباب بازی های جدید کودکان یا جدیدترین اسباب بازی هایی که نوید می دهند زندگی شما را بهتر می کنند، هیچ یک از این موارد ضروری نیست و تقریباً همیشه یا در سطل آشغال به پایان می رسند یا در پشت کمد فراموش می شوند. دفعه دیگر که وسوسه خرید یا قبول کالای غیر ضروری شد ، به این فکر کنید که آیا این واقعا زندگی شما را بهبود می بخشد یا خیر. اگر نه ، فقط گفتن "نه ، متشکرم!" اشکالی ندارد.

کمتر مصرف کنید

 

2- تاثیر مثبت تولید کمپوست در محیط زیست:

روش دیگری که بسیار مورد توجه قرار نمی گیرد اما دارای پیامدهای مهم زیست محیطی است "پوسیدگی" است. بگذارید مواد غذایی و زباله های حیاط شما به جای ارسال به محل دفن زباله ، به طور طبیعی در خاک پوسیده شود. به عبارت دیگر: کمپوست.
کمپوست زباله های مواد غذایی و زباله های حیاط شما است که خاصیت های زیادی برای محیط زیست دارد و خاک غنی و رایگان برای استفاده در باغ شما تولید می کند. اکنون برخی از شهرها زباله های آلی را در کنار سطل آشغال و بازیافت منظم جمع می کنند. اگر منطقه شما این سرویس را ارائه نمی دهد ، جای نگرانی نیست - می توانید یک انبوه کمپوست با نگهداری کم در حیاط خانه خود راه اندازی کنید.

تولید کمپوست

 

3- مجدد از لوازم یکبار مصرف استفاده کنید:

به این فکر کنید که روزانه چند نفر می بینید که از لیوان های یکبار مصرف یا بطری های یکبار مصرف نوشیدنی می نوشند ، از نی نی های یکبار مصرف جرعه می کشند ، کیسه های مواد غذایی یکبار مصرف حمل می کنند ، از بشقاب ها یا ظروف یکبار مصرف غذا می خورند و از ظروف یکبار مصرف استفاده می کنند. همه آن پلاستیک های یکبار مصرف باید به جایی بروند و این اثر مخربی بر روی خاک ، اقیانوس ها و زندگی دریایی ما داشت. پس می توان گفت یکی از راه‌ های حفاظت از محیط زیست، استفاده مجدد از لوازم یکبار مصرف می باشد.

مواد یکبار مصرف

 

4- تبدیل زباله به گنج برای حفظ محیط زیست :

با استفاده از بالا بردن سطح مدارس ، با وسایل بی فایده یا ناخواسته خود خلاقیت به خرج دهید و زباله را به گنج تبدیل کنید. ایجاد چیزهای جدید مانند کارهای هنری ، اسباب بازی ها یا جواهرات هم رضایت بخش است و هم یکی از بهترین راه ها برای محافظت از محیط زیست. نه تنها موارد را از سطل زباله دور نگه می دارد ، بلکه می تواند از خرید اقلام جدید که برای تولید به منابع زیادی نیاز دارند جلوگیری کند. کودکان عاشق ساختن چیزهایی هستند. بنابراین به جای رفتن به فروشگاه صنایع دستی ، ابتدا سطل آشغال خود را بررسی کنید و اجازه دهید تصورات آنها به اوج خود برسد!

تبدیل زباله به گنج

 

5- به درستی بازیافت کنید:

اگر نمی توانید آن را رد کنید… و نمی توانید در پوسیدن آنها کمک کنید و نمی توانید آن را کاهش دهید… و نمی توانید آن را بالا ببرید یا دوباره استفاده کنید… پس وقت آن است که به بازیافت مجدد روی بیاورید. به خودتان آموزش دهید که چه چیزی در سطل های زباله در خانه قابل بازیافت است. همچنین می توانید به راحتی از چگونگی بازیافت وسایل خاص مانند وسایل الکترونیکی ، باتری و لوازم خانگی مطلع شوید. برای یافتن سایت های تخلیه با شهرداری محلی خود مشورت کنید و سعی کنید وسایل خود را به مکان های دفع مناسب برسانید.

بازیافت کنید

 

6- دست دوم خرید کردن یکی از شیوه های حفظ محیط زیست:

آیا می دانید بیش از 700 گالن آب طول می کشد تا پنبه کافی تولید شود تا فقط یک تی شرت ساده درست شود؟
به جای اینکه برای خرید لباس جدید به مرکز خرید بروید ، در جستجوی خرید در فروشگاه های اقتصادی یا فروشگاه لباس با دوستان خود باشید. یکی از شیوه های حفظ محیط زیست که شما می توانید بدون اتلاف منابع ارزشمند مورد نیاز برای تولید لباس های جدید، به محیط زیست کمک کنید، خرید دست دوم است. خرید دست دوم نیز برای بسیاری از دسته های دیگر کالاهای مصرفی اعمال می شود: بازی ها و اسباب بازی های کودکان ، کفش ها ، لوازم خانگی ، مبلمان ، اتومبیل و سایر موارد.

دست دوم خرید کنید

 

7-از فروشگاه‌های محلی بخرید :

در حالی که ما در مورد موضوع خرید هستیم ، مهم است که به مسیری که کالاهای شما برای رفتن به شما طی می کنند نیز فکر کنیم. تمام آن بسته بندی ها ، همراه با سوخت مورد نیاز برای تحویل ، واقعاً لطمه ای به محیط می زند. در عوض ، از بازار کشاورزان محلی خود برای تهیه غذای تازه و بدون بسته استفاده کنید. از هنرمندان ، سازندگان لباس و خرده فروشان محلی خرید کنید.

از فروشگاه‌های محلی بخرید

8- از مواد شیمیایی کمتری استفاده کنید:

آیا می خواهید از محیط زیست محافظت کنید؟ از مواد شیمیایی مضر کمتری استفاده کنید و در مسیر درست قرار خواهید گرفت. اطمینان از تأثیرات منفی طولانی مدت شیمیایی چه بر روی بدن و چه در کره زمین دشوار است ، بنابراین بهتر است در صورت امکان از مصرف آنها خودداری کنید. مراقبت از چمن و باغ بدون مواد شیمیایی را انتخاب کنید. اقلام زیبایی و بهداشتی کاملاً طبیعی پاک کننده های طبیعی خانگی؛ و غذای ارگانیک. زمین از شما تشکر خواهد کرد!

از مواد شیمیایی کمتر استفاده کنید

 

9- پیاده‌روی، دوچرخه‌سواری یا کارپول :

یک وسیله نقلیه مسافربری معمولی سالانه حدود 4.6 تن دی اکسید کربن منتشر می کند. یکی از راه های حفظ محیط زیست استفاده از دوچرخه و یا پیاده‌روی می باشد. برای سفرهای کوتاه، پیاده‌روی یا دوچرخه‌سواری را امتحان کنید. بدون اینکه قدم در ورزشگاه بگذارید ، یک دوز سالم نیز در آن خواهید دید. اگر سفر با پای پیاده یا دوچرخ امکان پذیر نیست، سعی کنید یک دوست، همسایه یا همکار خود را به یک مقصد برسانید و اگر همه راه های دیگر به شکست منجر شد و شما نیاز به رانندگی با اتومبیل خود دارید ، در صرفه جویی در وقت و مایل های پیموده شده ، کارها را در کارآمدترین مسیر قرار دهید.

از دوچرخه استفاده کنید

 

10- از آب کمتری استفاده کنید:

صرفه جویی در مصرف آب در خانه یکی از آسان ترین راه ها برای محافظت از محیط زیست است. به تمام دفعات مصرف آب چه در خانه و چه در خارج از خانه خود فکر کنید. پس از آن ، تنظیمات را تا آنجا که می توانید انجام دهید. مثلا:

1.در حین مسواک زدن شیر را خاموش کنید.
2.شیرهای شیر آب را درست کنید.
3.با استفاده از آب پاش هایی که رواناب را کاهش می دهند و نصب توالت های کم جریان و سر دوش های کارآمد ، استفاده از آب خود را با استفاده از آبگرمکن کارآمدتر کنید.
4.آب باران را برای آبیاری گیاهان جمع آوری و استفاده کنید.
5.دوش خود را چند دقیقه کوتاه کنید یا اگر در آن روز واقعاً نیازی به دوش ندارید ، از آن صرف نظر کنید.
6.ماشین ظرفشویی یا ماشین لباسشویی خود را فقط وقتی پر است استفاده کنید.

اینها فقط اصول اولیه است - در مورد صرفه جویی در مصرف آب می توانید واقعاً خلاق باشید.

در مصرف آب صرفه جویی کنید.

11- از قدرت خرید خود برای همیشه استفاده کنید :

نکته مثبت در مورد مصرف کننده بودن این است که ما قدرت انتخاب داریم که پول بدست آمده خود را کجا خرج کنیم. اما شاید برایمان سوال پیش بیاید که از طریق پول، چگونه از محیط زیست محافظت کنیم.

 به پول خود به عنوان صدای خود و رأی خود به یک سیاره پاک تر فکر کنید. آن را عاقلانه خرج کالاها ، خدمات و تجربیاتی کنید که اثر کربن کمتری دارند. با شرکتهایی که از تلاشهای پایداری پشتیبانی می کنند ، از منابع انرژی تجدیدپذیر استفاده می کنند و هنگامی که صحبت از حفاظت از محیط زیست می شود پیاده روی کنید ، تجارت را انتخاب کنید.

از قدرت خرید خود استفاده کنید

 

12- برق را حفظ کنید :

همانطور که حدس می زنید ، ما کاملاً به این روش حفاظت از محیط زیست علاقه داریم! هر زمان می توانید از برق کمتری استفاده کنید ، این یک پیروزی برای کره زمین است. برخی از این روش های سریع را برای صرفه جویی در انرژی در اطراف خانه خود امتحان کنید:

  • 1.لامپ های رشته ای را برای CFL یا LED های با مصرف انرژی بیشتر تجارت کنید. از نوارهای برق هوشمند استفاده کنید که در صورت استفاده نکردن ، الکترونیک را خاموش می کند. (یا در صورت عدم استفاده از وسایل ، به راحتی سیم های برق را از دیوار جدا کنید.)
  • 2.از ترموستات قابل برنامه ریزی یا هوشمند استفاده کنید. سیستم گرمایش ، تهویه و تهویه هوا (HVAC) خود را حفظ کنید.
  • 3.وقتی زمان خرید لوازم خانگی جدید است ، یک مدل دارای مجوز Energy Star را انتخاب کنید.
  • 4.نشت هوا را در اطراف درها و پنجره ها ببندید.
  • 5.اطمینان حاصل کنید که خانه شما به میزان مناسب مقاومت در برابر حرارت ("مقدار R") برای محل زندگی شما عایق بندی شده است.
  • 7.برای گردش هوای گرم در زمستان و هوای سرد در تابستان از پنکه های سقفی استفاده کنید.

از برق محافظت کنید

سخن آخر 

در این مقاله سعی کردیم به شما بگوییم که چگونه از محیط زیست محافظت کنیم. شرکت ایمن پایش یک آزمایشگاه معتمد محیط زیست می باشد که به شما کمک می کند تا میزان آلودگی ها کم شده و همینطور راه هایی برای معرفی کنترل آن ها و همچنین میزان آلاینده ها  آلودگی‌ها را در صنایع، کارخانه ها، پالایشگاه ها، نیروگاه ها و ... را با کمک جدیدترین تکنولوژی ها و دستگاهها می سنجد.

برای تماس و مشاوره با شماره های زیر تماس بگیرید.

تماس :02177082194 - فکس : 02177082195

مقاله های مرتبط 12 روش برای محافظت از محیط زیست

معرفی دستگاه انکوباتور
معرفی دستگاه انکوباتور

دستگاه های انکوباتور طیف گسترده ای از کاربردها را در مناطق مختلف از جمله کشت سلولی ، مطالعات دارویی ، مطالعات خون شناسی و مطالعات بیوشیمیایی دارند. از این دستگاه برای رشد دادن و پرورش دادن نمونه های زنده مانند سلول ها و میکروب ها استفاده می شود. دستگاه انکوباتور بر این اساس استوار است که میکروارگانیسم ها برای رشد و نمو خود به مجموعه خاصی از پارامترها نیاز دارند.

فناوری کاهش NOx در نیروگاهها و سیستمهای احتراق سوختهای فسیلی
فناوری کاهش NOx در نیروگاهها و سیستمهای احتراق سوختهای فسیلی

بر اساس استانداردهای سازمان حفاظت محیط زیست کشور محدودیت غلظت NOx برای منابع آلاينده هوا و منابع احتراقی از جمله نیروگاهها تدوین شده است که برای سوخت گازی( درجه اول 300 درجه دوم 400 ) و برای سوخت های مازوت ( در جه اول 200 و درجه دوم 250 ) و برای سوخت گازوئیل ( درجه اول 200 و درجه دوم 300 ) ppm می باشد

طرح خود اظهاری در پایش محیط زیست
طرح خود اظهاری در پایش محیط زیست

برای حفظ محیط زیست شرکت های صنعتی ، پالایشگاه ها و پتروشیمی ، نیروگاه ها ، صنایع اسید سازی ، آنالیز آسفالت و شن و ماسه و … موظف هستند تا برای طرح خود اظهاری محیط زیست اقدام کنند. طرح خود اظهاری محیط زیست با مشارکت بخش خصوصی و آزمایشگاههای معتمد ...

اندازه گیری آلاینده های زیست محیطی
نظرات شما درباره 12 روش برای محافظت از محیط زیست
امتیاز:
شادی امامی
۱۴۰۲-۰۳-۱۰
star for rating star for rating star for rating star for rating star for rating
مطلب بسیار عالی درباره راه های حفاظت از محیط زیست نوشتید ممنون
hasan ahmadi
۱۴۰۲-۰۵-۱۹
star for rating star for rating star for rating star for rating star for rating
راههای زیادی برای کمک به حفظ محیط زیست وجود داره ولی همین ها رو هم رعایت کنیم عالی می شه مرسی از مطلب خوبتون
درسا
۱۴۰۲-۱۰-۲۹
star for rating star for rating star for rating star for rating star for rating
سلام عالی بود. کاشت درخت هم برای حفظ محیط زیست خیلی خوبه و همینطور تمیز کردن ساحل.
شرکت محیط صنعت
۱۴۰۲-۱۰-۳۰
star for rating star for rating star for rating star for rating star for rating

سلام درسا جان ممنون .. بله دقیقا همینطور هست … این دو مورد رو حتما به مقاله اضافه می کنیم.

هر گونه کپی‌برداری جزئی یا کلی از مطالب محیط صنعت بدون کسب مجوز مکتوب ممنوع است. حقوق این سایت به شرکت محیط صنعت ایمن پایش تعلق دارد..
ساخته شده توسط :طرح و وب