آزمایشگاه محیط زیست

معرفی آزمایشگاه محیط زیست

محیط و صنعت ایمن پایش یکی از شرکت های دارای گواهینامه آزمایشگاه محیط زیست از سازمان محیط زیست می باشد. خدمات این شرکت در زمینه سنجش و آنالیز میزان آلودگی های هوا و صدا ، آب و پساب و خاک و پسماند می باشد. آزمایشگاه های زیست محیطی برای مشاوران ، مدیران ، تنظیم کنندگان ، متخصصان بهداشت و ایمنی و تیم های تحقیقاتی در مراکز مختلف ضروری است. تکنسین های آزمایشگاهی برای شناسایی و تعیین کمیت مواد ، آزمایشات آزمایشگاهی را انجام می دهند. این آزمایشگاه ها آلودگی هایی را که بر محیط زیست و سلامت انسان و حیات وحش تأثیر می گذارد ، آزمایش می کنند. این آزمایشات با پیشرفته ترین ابزار در آزمایشگاه ایمن پایش انجام می شود.

امروزه آزمایشگاه محیط زیست در زمینه کاهش آلودگی ها محیطی از جمله آلودگی های صوتی ، آب و پسماند کمک زیادی انجام می دهد. هر ساله شاهد افزایش آلودگی هوای شهر های پر جمعیت و صنعتی هستیم. رشد چشمگیر صنایع و عدم توجه به نکات موثر بر جلوگیری از آلودگی، باعث بروز مشکلات زیست محیطی شده است.
با توجه به این موضوع که آلودگی صنایع و کارخانه ها باعث افزایش روز به روز آلاینده های محیط زیست شده است، نیاز به ارزیابی این آلودگی ها و همینطور پیدا کردن راهکارهای مناسب  برای کاهش و یا از بین بردن آن هستیم و مدیریت و برنامه ریزی برای رفع و کاهش آلودگی های زیست محیطی بدون اتکاء بر اندازه گیری های درست و قابل اطمینان توسط آزمایشگاه محیط زیست ممکن نیست. 

فعالیت آزمایشگاه محیط زیست

این آلودگی ها علاوه بر اینکه ضررهای زیادی را برای محیط زیست اطراف ما دارند ، سلامتی انسان ها را نیز به خطر می اندازند و نیاز به هزینه زیادی برای رفع آنها می باشد. آلودگی ها باید براساس استانداردهای موجود ،کنترل شوند تا محیط زیست و طبیعت به بهترین شکل حفظ گردد.
سازمان محیط زیست برای سنجش میزان این آلودگی ها در تمامی صنایع از جمله پالایشگاه ها ، نیروگاه ها ، صنایع سیمان ، فولاد ، ماشین سازی و کلیه صنایعی که آلودگی آنها بر محیط زیست تاثیر می گذارد ، مسئولیتی را برای آزمایشگاه های معتمد محیط زیست در نظر گرفته است.

این شرکت ها بر اساس پارامتر های تعریف شده هریک از صنایه و با توجه به نوع فعالیت آنها بررسی های لازم را انجام می دهند. وظیفه اصلی آن ها  حفاظت از محیط زیست با انجام پایش ها و خوداظهاری واحدهای صنعتی، تولیدی و خدماتی بر اساس دستورالعمل سازمان محیط زیست و ارائه نتیجه آن به سازمان مذکور می باشد.  

 

 

گواهینامه های شرکت محیط و صنعت ایمن پایش

محیط و صنعت ایمن پایش دارنده گواهینامه آزمایشگاه معتمد محیط زیست به شماره 0510-9606-18 می باشد. این شرکت با استفاده از تجهیزات آزمایشگاهی مدرن در زمینه پایش و آنالیز منابع محیطی (آب، خاک، هوا) و پایش منابع نشر آلاینده (صنایع و خدمات ) و با تاکید بر دانش و توانمندی کارکنان متعهد و متخصص خود، با الگو قرار دادن سیستم مدیریت یکپارچه و رعایت الزامات استانداردهای iso18001، iso9001، iso14001 موفق به اخذ گواهینامه سیستم مدیریت یکپارچه IMS شده و در زمینه سنجش محیط زیست فعالیت دارد. 

آزمایشگاه معتمد محیط زیست
آزمایشگاه معتمد محیط زیست

 

آزمایشگاه محیط زیست تهران

در تهران در حدود 80 آزمایشگاه در زمینه محیط زیست فعالیت دارند. آزمایشگاه محیط زیست به صورت خصوصی و دولتی در سراسر ایران فعالیت دارند. این شرکت ها مجهز به آزمایشگاه هوا و صدا از جمله آزمایشگاه های سنجش ذرات خروجی از دودکش ، سنجش صوت زیست محیطی ، سنجش غبار محیطی ، سنجش گازهای خروجی از دودکش ، سنجش گازهای محیطی - آزمایشگاه آب و پساب از جمله آزمایشگاه فیزیکو شیمیایی ، میکروبی و فلزات سنگین - آزمایشگاه خاک و پسماند شامل آزمایشگاه خاک و آزمایشگاه پسماند می باشد. محیط و صنعت ایمن پایش یکی از معتبرترین آزمایشگاه ها می باشد که خدمات خود را در تهران و سراسر ایران ارائه می نماید. به روزترین و مجهزترین تجهیزات همراه با نیروهای متخصص از جمله نقاط قوت این آزمایشگاه محیط زیست می باشد.

سنجش آلودگی زیست محیطی

محیط و صنعت ایمن پایش با جدید ترین تجهیزات در زمینه پایش و آنالیز آلاینده های محیط زیست در زمینه هوا و صدا – آب و پساب – خاک و پسماند فعالیت دارد. خدمات این شرکت در سراسر کشور ارائه می گردد.
براساس پارامتر های تعریف شده از سوی سازمان محیط زیست برای هریک از صنایع و با توجه به نوع فعالیت آن ، صنایع موظف به انجام پایش خود اظهاری می باشند تا میزان آلودگی خود را مورد سنجش ، نمونه برداری و بررسی قرار داده و نتایج را طی گزارشی به ادارات و سازمان مربوطه محیط زیست ارائه دهند.
در صورت بیشتر بودن میزان آلودگی آها ، راهکارهایی برای کاهش آلودگی و همینطور بهبود وضعیت موجود انجام دهند. شما می توانید با تماس با شرکت ایمن پایش از مشاوره در این زمینه بهره مند شوید.

آزمایشگاه محیط زیست

آزمایشگاه معتمد محیط زیست تهران

آزمایشگاه معتمد محیط زیست

تجهیزات آزمایشگاه محیط زیست

بخش های مختلف آزمایشگاه که در زمینه نمونه برداری،آماده سازی و سنجش پارامترهای زیست محیطی در سه گروه تخصصی فیزیکوشیمیایی،بیولوژیکی،هوا و صدا فعالیت دارند، دارای تجهیزات مربوطه میباشد. کلیه دستگاه ها، لوازم و اقلام آزمایشگاه باید دارای گواهی کالیبراسیون باشند. شرکت محیط و صنعت ایمن پایش با استفاده از تجهیزات مدرن و به روز ، خدمات آزمایشگاهی در زمینه هوا و صدا ، آب و پساب ، خاک و پسماند را ارائه می دهد.

برخی از تجهیزات شرکت محیط و صنعت ایمن پایش عبارتند از انکوباتور ، انکوباتور یخچال دار، کدروت سنج ، ترازو با دقت چهار صفر، بن ماری ، اتوکلاو ، آون ،هود شیمی ، هود لامینار، مولتی پارامتر لوترون جهت پارامترهای پساب، اسپکتوفومتر هک ،دستگاه سنجش گاز های محیطی ، صداسنج ، دستگاه سنجش غبار محیطی، تستو  350 New ، دستگاه سنجش غبار دودکش وستک ، رطوبت سنج و دیگر تجهیزات آزمایشگاهی مورد نیاز جهت سنجش و آنالیز.

اندازه گیری پارامتر های هوا و صدا 

تجهیزات زیادی برای این بخش قابل استفاده هستند که اطلاعات جامعی از میزان آلاینده های زیست محیطی به شما می دهند. در آزمایشگاه محیط و صنعت ایمن پایش با استفاده از ابزارهای دقیق اندازه گیری آلاینده های هوا و صدا می توان میزان آلودگی بدست آمده را مورد بررسی قرار داد.
اندازه گیری اکسیژن، منو اکسید کربن، دی اکسید کربن، منو اکسید نیتروژن، دی اکسید نیتروژن، سولفید هیدروژن، دی اکسید گوگرد، هیدروکربن ها، متان، فلزات سنگین، دمای محیط و دودکش، غلظت ذرات در حالت خشک، سرعت، رطوبت ،فشار و دبی و تیرگی دودکش جزئی از موارد قابل اندازه گیری می باشند. 

آنالیز خاک و پسماند 

یکی از دلایل اصلی و مهم در آلودگی خاک، فعالیت های صنعتی، مواد شیمیایی و دفع پساب و پسماند ها در محیط پیرامون هستند و همچنین آلودگی خاک با میزان صنعتی سازی و میزان استفاده از مواد شیمیایی رابطه مستقیم دارد. شرکت محیط و صنعت ایمن پایش با استفاده از تجهیزات آزمایشگاه محیط زیست قادر به نمونه برداری و آنالیز پارامترهای موجود در خاک و پسماند می باشد. 

بررسی فیزیک وشیمیایی آب و فاضلاب 

با اندازه گیری پارامترهای فیزیکی،شیمیایی ،میکروبی و فلزات سنگین آب و پساب  میتوان به نتایج قابل توجهی دست پیدا کرده و میزان آلایندگی موجود در خروجی آب و فاضلاب صنایع بصورت خام و یا تصفیه شده و مناسب بودن آن جهت مصارف مختلف از جمله کشاورزی را مورد بررسی قرار داد.  

هزینه انجام خدمات آزمایشگاه محیط زیست

هزینه خدمات ارائه شده، با توجه به تصویب شورای عالی حفاظت محیط زیست محاسبه میگردد.  برای اطلاع از هزینه خدمات مورد نیاز، شما می توانید با شماره هایی که در بخش تماس با ما وجود دارد تماش گرفته و از مشاوره رایگان ما برخوردار شوید.

تماس با آزمایشگاه محیط زیست

آدرس: تهران – تهرانپارس – خیابان سراج – بالاتر از دلاوران – جنب بانک سپه – پلاک 171 – طبقه 2 – واحد 7

تلفن تماس: 77082194-021 - 09194944687 - 09127757494

واتساپ : 09336461408

فکس: 77082195 -021