آنالیز آسفالت و شن و ماسه

آنالیز آسفالت و شن و ماسه
star for rating star for rating star for rating star for rating star for rating (1 نفر) | 284 بار دیده شده | تاریخ انتشار: ۱۴۰۰-۰۳-۳۱ |

آنالیز آسفالت و شن و ماسه

کارخانجات آسفالت از جمله منابع تولید کننده آلودگی هوا هستند که نقش مهمی را در انتشار ذرات معلق و سایر آلودگی ها دارا می باشند. آسفالت از جمله ترکیب هایی است که مصرف آن به موازات توسعه صنعتی و گسترش شهرنشینی رو به افزایش است. آسفالت مجموعه ای متشکل از چندین ترکیب شیمیایی است که هر کدام از منبع جدایی تولید شده اند. این صنعت در د قرن اخیر روند رو به رشدی داشته و کیفیت هوای شهری و مناطقی را که این صنایع در آنها قرار دارند را به خطر شدید انداخته است.

مهمترین ترکیب های آلاینده هوای ناشی از فعالیت واحدهای تولید آسفالت ذرات معلق گردوغبار است. یکی از مهمترین آلاینده های دیگر گاز دی اکسید کربن است. تقریباً به ازای هر تن آسفالت تولیدی 2/8 mg/m3 گاز دی اکسید کربن به جو وارد می شود. ذرات و ازهای تولید شده در فعالیت های کارخانه عمدتاً در ارتباط با اقدامات مخزن ذخیره سازی کوره دوار خشک کن، سرند، میکسر، عوامل آلاینده محوطه کارخانه و بارگیری محصولات می باشد.

صنایع آسفالت ملزم به پایش پارامترهای O2,CO2,CO,NOX,SO2 و غبار دودکش در بخش منابع ثابت و همچنین پارامترهای PM2.5,PM10,CO,SO2,NO2,O3,BTEX,بنزن و الفاپیرن و صوت زیست محیطی میباشند. محیط و صنعت ایمن پایش به عنوان یک آزمایشگاه معتمد محیط زیست خدمات سنجش و همینطور آنالیز برای آسفالت ، شن و ماسه را انجام می دهد.

مقاله های مرتبط آنالیز آسفالت و شن و ماسه

نظرات شما درباره آنالیز آسفالت و شن و ماسه
امتیاز: