آزمایشگاه معتمد محیط زیست

هر ساله شاهد افزایش آلودگی هوای شهر های پر جمعیت و صنعتی هستیم. رشد چشمگیر صنایع و عدم توجه به نکات موثر بر جلوگیری از آلودگی، باعث بروز مشکلات زیست محیطی شده است.
با توجه به این موضوع که آلودگی صنایع و کارخانه ها باعث افزایش روز به روز آلاینده های محیط زیست شده است، نیاز به ارزیابی این آلودگی ها و همینطور پیدا کردن راهکارهای مناسب  برای کاهش و یا از بین بردن آن هستیم و مدیریت و برنامه ریزی برای رفع و کاهش آلودگی های زیست محیطی بدون اتکاء بر اندازه گیری های درست و قابل اطمینان توسط آزمایشگاه محیط زیست ممکن نیست. 

فعالیت آزمایشگاه محیط زیست

این آلودگی ها علاوه بر اینکه هزینه های زیادی را برای محیط زیست اطراف ما دارند، سلامتی انسان را نیز به خطر می اندازند و باید براساس استاندارهای موجود، کنترل شوند تا محیط زیست حفظ گردد.
سازمان محیط زیست برای سنجش این آلودگی ها در تمامی صنایع از جمله پالایشگاه ها، نیروگاه ها، صنایع سیمان، فولاد، ماشین سازی و کلیه صنایعی که آلودگی آنها بر محیط زیست تاثیرمیگذارند، مسئولیتی را برای آزمایشگاه معتمد محیط زیست در نظر گرفته است و این شرکت ها بر اساس پارامترهای تعریف شده هر یک از صنایع با توجه به نوع فعالیت آنها، بررسی های لازم را انجام می دهند. وظیفه اصلی آزمایشگاه محیط زیست حفاظت از محیط زیست با انجام پایش ها و خوداظهاری واحدهای صنعتی، تولیدی و خدماتی بر اساس دستورالعمل سازمان محیط زیست و ارائه نتیجه آن به سازمان مذکور می باشد.  

گواهینامه های شرکت محیط و صنعت ایمن پایش

محیط و صنعت ایمن پایش دارنده گواهینامه آزمایشگاه معتمد محیط زیست به شماره 0510-9606-18 با استفاده از تجهیزات آزمایشگاهی مدرن در زمینه پایش و آنالیز منابع محیطی (آب، خاک، هوا) و پایش منابع نشر آلاینده (صنایع و خدمات ) و با تاکید بر دانش و توانمندی کارکنان متعهد و متخصص خود، با الگو قرار دادن سیستم مدیریت یکپارچه و رعایت الزامات استانداردهای iso18001، iso9001، iso14001 موفق به اخذ گواهینامه سیستم مدیریت یکپارچه IMS شده و فعالیت دارد. 

آزمایشگاه محیط زیست
آزمایشگاه معتمد سازمان محیط زیست

سنجش آلودگی زیست محیطی

محیط و صنعت ایمن پایش با جدید ترین تجهیزات در زمینه پایش و آنالیز آلاینده های محیط زیست در زمینه  هوا و صدا – آب و پساب – خاک و پسماند فعالیت دارد. خدمات این شرکت در سراسر کشور ارائه میگردد. 
براساس پارامترهای تعریف شده از سوی سازمان محیط زیست  برای هر یک از صنایع وبا توجه به نوع فعالیت آن، صنایع موظف به انجام پایش خود اظهاری می باشند تا میزان آلودگی خود را مورد سنجش ، نمونه برداری و بررسی قرار داده و نتایج را طی گزارشی به ادارات و سازمان مربوطه محیط زیست ارائه دهند و در صورت بیشتر بودن  میزان آلودگی آنها راهکارهایی را برای کاهش آن و همینطور بهبود وضعیت موجود انجام دهند. شما می توانید با تماس با ما از مشاوره رایگان  در این زمینه بهره مند شوید. 

خدمات آزمایشگاه محیط زیست

آزمایشگاه آب و پساب
آزمایشگاه آب و پساب
نمونه برداری و آنالیز پارامترهای فیزیکی ، شیمیایی ومیکروبی
آزمایشگاه هوا و صدا
آزمایشگاه هوا و صدا
خدمات آزمایشگاهی و سنجش آلودگی ها در بخش هوا و صدا
آزمایشگاه خاک و پسماند
آزمایشگاه خاک و پسماند
نمونه برداری و آنالیز و سنجش پارامترهای خاک و پسماند

تجهیزات آزمایشگاه معتمد محیط زیست

بخش های مختلف آزمایشگاه که در زمینه نمونه برداری،آماده سازی و سنجش پارامترهای زیست محیطی در سه گروه تخصصی فیزیکوشیمیایی،بیولوژیکی،هوا و صدا فعالیت دارند، دارای تجهیزات مربوطه میباشد و کلیه دستگاه ها، لوازم و اقلام آزمایشگاه باید دارای گواهی کالیبراسیون باشند. 
 شرکت محیط و صنعت ایمن پایش با استفاده از تجهیزات مدرن و به روز، خدمات آزمایشگاهی در زمینه هوا و صدا ،آب و پساب،خاک و پسماند ارائه میدهد 

برخی از تجهیزات شرکت محیط و صنعت ایمن پایش عبارتند از انکوباتور ، انکوباتور یخچال دار، کدروت سنج ، ترازو با دقت چهار صفر، بن ماری ، اتوکلاو ، آون ،هود شیمی ، هود لامینار، مولتی پارامتر لوترون جهت پارامترهای پساب، اسپکتوفومتر هک ،دستگاه سنجش گاز های محیطی ، صداسنج ، دستگاه سنجش غبار محیطی، تستو  350 New ، دستگاه سنجش غبار دودکش وستک ، رطوبت سنج و دیگر تجهیزات آزمایشگاهی مورد نیاز جهت سنجش و آنالیز.

مولتی پارامتر یکی از تجهیزات آزمایشگاه محیط زیست

مولتی پارامتر

از این دستگاه برای  سنجش و ارزیابی کیفیت آب استفاده می شود. این دستگاه قابلیت نظیر اندازه گیری pH ،ORP، دما، اکسیژن حل شده، هدایت الکتریکی، نمک حل شده در محلول، شوری، مقاومت،، فشار هوا و غیره را دارد.

بن ماری یکی از تجهیزات آزمایشگاه محیط زیست

بن ماری

بن ماری به صورت یک حمام گرم پر از آب است که منجر به ذوب شدن مواد می شود. از این دستگاه در سرم‌شناسی، دارویی و آزمایشات انکوباسیون صنعتی استفاده می شود.

کدورات سنج یکی از تجهیزات آزمایشگاه محیط زیست

کدورت سنج

این دستگاه مقدار کدورت محلول ها را اندازه گیری می کند. در واقع ذرات خاک رس، شن ، ذرات مواد معدنی، ذرات مواد آلی و پلانکتونها وساير ارگانهای ذره بينی که به صورت معلق در آب وجود دارند که با این دستگاه اندازه گیری می شود.

اتوکلاو یکی از تجهیزات آزمایشگاه محیط زیست

اتوکلاو

از این دستگاه برای نابودي يا حذف همة اشكال حيات در مواد غيرمتحرک از طريق روشهاي فيزيكي، شيميايي يا با استفاده از بخار است. اتوكلاوها به طور گسترده در مراكز عمومي بهداشت، آزمايشگاههاي باليني و تحقيقاتي استفاده مي شوند.

تجهیزات آزمایشگاه محیط زیست انکوباتور

انکوباتور

از این دستگاه به منظور رشد و نگهداری از کشت‌های میکروبی و کشت‌های سلولی استفاده می‌شود و کارهای تحقیقاتی که در زمینه‌های زیست‌شناسی سلولی،میکروبیولوژی و زیست‌شناسی مولکولی کاربرد دارد.

رطوبت سنج یکی از تجهیزات آزمایشگاه محیط زیست

رطوبت سنجش

از دستگاه رطوبت سنجش برای اندازه گیری میزان بخار آب موجود درگاز ها ،مورد استفاده قرار می گیرد. رطوبت بالا می تواند باعث ایجاد خوردگی شود.همچنین تاثیر نامطلوبی بر روی سیستم تهویه می گذارد.

اندازه گیری پارامتر های هوا و صدا 

تجهیزات زیادی برای این بخش قابل استفاده هستند که اطلاعات جامعی از میزان آلاینده های زیست محیطی به شما می دهند.
در آزمایشگاه محیط و صنعت ایمن پایش با استفاده از ابزارهای دقیق اندازه گیری آلاینده های هوا و صدا می توان میزان آلودگی بدست آمده را مورد بررسی قرار داد. اندازه گیری اکسیژن، منو اکسید کربن، دی اکسید کربن، منو اکسید نیتروژن، دی اکسید نیتروژن، سولفید هیدروژن، دی اکسید گوگرد، هیدروکربن ها، متان، فلزات سنگین، دمای محیط و دودکش، غلظت ذرات در حالت خشک، سرعت، رطوبت ،فشار و دبی و تیرگی دودکش جزئی از موارد قابل اندازه گیری می باشند. 

آنالیز خاک و پسماند 

یکی از دلایل اصلی و مهم در آلودگی خاک، فعالیت های صنعتی، مواد شیمیایی و دفع پساب و پسماند ها در محیط پیرامون هستند و همچنین آلودگی خاک با میزان صنعتی سازی و میزان استفاده از مواد شیمیایی رابطه مستقیم دارد. شرکت محیط و صنعت ایمن پایش با استفاده از تجهیزات آزمایشگاه محیط زیست قادر به نمونه برداری و آنالیز پارامترهای موجود در خاک و پسماند می باشد. 

بررسی فیزیک وشیمیایی آب و فاضلاب 

با اندازه گیری پارامترهای فیزیکی،شیمیایی ،میکروبی و فلزات سنگین آب و پساب  میتوان به نتایج قابل توجهی دست پیدا کرده و میزان آلایندگی موجود در خروجی آب و فاضلاب صنایع بصورت خام و یا تصفیه شده و مناسب بودن آن جهت مصارف مختلف از جمله کشاورزی را مورد بررسی قرار داد.  

هزینه انجام خدمات آزمایشگاهی

هزینه خدمات ارائه شده، با توجه به تصویب شورای عالی حفاظت محیط زیست محاسبه میگردد.  

تماس آزمایشگاه محیط زیست

آدرس: تهران – تهرانپارس – خیابان سراج – بالاتر از دلاوران – جنب بانک سپه – پلاک 171 – طبقه 2 – واحد 7
تلفن تماس: 77082194-021


2 دیدگاه دربارهٔ «آزمایشگاه معتمد محیط زیست»

    1. Mohit va sanat Imen Payesh

      سلام
      هزینه سنجش هر کارخانه بستگی به نوع صنعت و پارامترهایی که از طرف سازمان محیط زیست تعیین شده ،دارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button